Subaru fan club, události roku 2011

2011_03_12__11_49_26.JPG
Jarní klubový sraz Hynčice

Každoroční velký sraz Subaru Fan Clubu ve východní části republiky. Postupně odtávající sníh byl přímo lákadlem Foresterů a Outbacků, takže na pronajaté louce se to přímo hemžilo zájemci o vyzkoušení trvalého pohonu všech kol. Pravda, i možnosti Subaru jsou limitované, takže o zapadlé vozy rozhodně nebyla nouze. Přestože rozoraná louka není tím pravým místem pro Imprezu, Subaru Opava zde ukázalo, že není problémem ani pro nové STi sedan.

Jarní Orlické hory2011_05_22__10_51_25.JPG

Organizačně koncipováno jako každoroční minisraz, kde Quickly provádí krásami východních Čech a v koloně Subaru se projíždí zhruba 100 km trasou. Letos vedla přes řadu rozhleden a nádhernou přehradu Les Království. Přestože šlo zejména o jezdící akci, užili si i rodinní příslušníci účastníků, kteří mohli obdivovat krásy výhledu do kraje ze Zvičiny i vojenské muzeum u Chlumu.

2011_06_20_11_26_59_2.jpgKurz sportovní jízdy Most

Řidičské schopnosti jsou pro rychlou a bezpečnou jízdu daleko důležitější než výkonné motory, proto catana uspořádal na polygonu Most kurz sportovní jízdy, kde jsme si mohli zdokonalit své schopnosti v krocení svých Subaru. Po řadě tréninků na asfaltových plochách došlo i na ježdění na samotném polygonu, kde díky exkluzivnímu pronájmu jsme si to mohli parádně užít. Díky nízkému počtu jezdících aut bylo na trénink hodně prostoru a spousta únikových zón.

2011_09_10__10_11_08.JPGLetní klubový sraz Kříše

Velký letní sraz na západě Čech začal prohlídkou plzeňského pivovaru, odkud jsme se pak společně přesunuli do hlavního tábořiště, kde už byl připravený bohatý catering a večerní program. Ráno se rozdali navigační mapky a cílem bylo najít hlavní místo konání, autokrosovou trať prostřednictvím jedné z nabízených cest. Převážná část účastníků zvolila romantickou variantu cesty využívající služeb ručně píchaného přívozu, což byl bezesporu zážitek nejen pro převozníka, tolik aut pohromadě tu obvykle nemá, ale i pro zúčastněné. Zejména majitelům vozů s nižším podvozkem se ještě teď orosí čelo při vzpomínce na nájezdovou rampu. Ale stálo to za to. Na samotné autokrosové trati už bylo nachystáno několik sjezdovek na offroadové ježdění a louka pro vyřádění se na kluzkém povrchu.

img0675n.jpgZávody do vrchu Záskalí

Největší akce svého druhu, za níž patří největší dík Tangovi. Uzavřená veřejná silnice v místech konání závodů do vrchu, profesionální časomíra i stánky s občerstvením. Zkrátka všechny předpoklady pro plnohodnotné závody. Přijelo na 70 aut, z nichž převážná většina byly Subaru. Cílem bylo co nejrychleji projet určený úsek v jedné ze tří kategorií - turbo motory, atmosférické motory a závodní speciály. Ranní namrzlá vozovka udělala své. Akce se bohužel neobešla bez několika karambolů, ale naštěstí všechno dobře dopadlo a odnesly to jenom plechy. Kdo nechtěl závodit, mohl se vydat na nedaleký offroad polygon, kde se dalo dosytnosti užít terénních vlastností Subaru. Zejména v pozdějších hodinách, kdy se zmrzlá zem proměnila v klouzavé bláto to už vyžadovalo notnou dávku zkušeností pro zdolání všech částí areálu.

Škola smyku2011_11_19__10_46_27_001.JPG

Klouzající silnice vyžadují určitou dávku řidičských zkušeností pro předcházení a zvládnutí kritických okamžiků. V bezpečí jihlavského polygonu jsme trénovali potřebné dovednosti na kyvné desce, mezi vodotrysky i kluzné zatáčce. Krom toho zde byla velká asfaltová plocha na vylepšování zručnosti, takže nechyběl slalom pozadu, otáčení v úzkém prostoru i jízda zručnosti na čas. Zároveň jsme si vyzkoušeli, jak malý rozdíl rychlosti (např. 1 km/h) může být tím rozhodujícím pro zastavení před překážkou nebo zvládnutí překážkové dráhy.
Výběr fotek najdete zde

Spřátelené weby

ÚAMK-SubaruFanClub.cz o.s. je občanským sdružením majitelů a příznivců vozů značky Subaru ke vzájemné spolupráci, technickému poradenství a dalším činnostem zmíněným ve stanovách sdružení.

Transparentní účet klubu 2800331712/2010