Výstavní novinky Subaru na na 43. tokijském autosalonu 2013

V Tokiu představí Subaru ve světové premiéře svůj nový sportovní cestovní vůz „LEVORG“ (prototyp). Model byl vyvinut s cílem uvést na japonský trh nový ideál ze světa automobilů. Subaru při vývoji tohoto modelu uplatnilo veškeré své nejmodernější technologie, aby dosáhlo výjimečné úrovně spojení jízdních vlastností, bezpečnosti a ekologických parametrů.

Budoucí směřování automobilky je zřejmé i z dalších vystavovaných modelů. Z pohledu technologií se cíle Subaru zhmotňují v konceptu „SUBARU VIZIV EVOLUTION CONCEPT“; další trendy v oblasti městských SUV jsou naznačeny designovým konceptem „SUBARU CROSS SPORT DESIGN CONCEPT“.

Krátká tisková konference s prezidentem koncernu FHI Jasujuki Jošinagou je naplánována na 20. listopadu 2013 v 8:30 dopoledne na stánku Subaru (východní hala) a bude se přenášet prostřednictvím živého webového vysílání „SUBARU-USTREAM“ (http://ustream.tv/channel/SUBARU-USTREAM)*. Na oficiálních stránkách Subaru je již nyní vyhrazena speciální sekce s informacemi o stánku Subaru na Tokijském autosalonu 2013

SUBARU LEVORG

Prototyp „LEVORG“ se vyznačuje znamenitým a stylovým designem s naturelem sportovního vozu. Nabízí to nejlepší z jízdního chování, bezpečnosti a hospodárnosti, zde ve spojení s praktičností auta určeného k překonávání dlouhých vzdáleností. Jde o zcela nový typ sportovního cestovního vozu se zaměřením na japonský trh. Označení „LEVORG“ je kombinací anglických slov „LEGACY“, „REVOLUTION“ a „TOURING“, zcela příhodných pro vůz, který navazuje na bohatou tradici automobilky Subaru a současně zahajuje novou epochu pokrokových cestovních vozů.

LEVORG využívá ty nepropracovanější technologie. Například součástí pohonného ústrojí je nově vyvinutý přeplňovaný motor 1,6 l „DIT“ s protiběžnými písty a přímým vstřikováním paliva, jenž přináší příkladné potěšení z jízdy a mimořádně hospodárný provoz. Prototyp je vybaven i systémem EyeSight nové generace s řadou nových bezpečnostních funkcí a nově představovaným systémem na podporu řízení. Vývoj vozu ale stále probíhá, aby v roce 2014 mohl být představen sériově vyráběný model.

Na oficiálním webu Subaru - http://www.subaru.jp/levorg/sp - jsou již nyní spuštěny speciální mikrostránky představující první částečně zahalené fotky a další informace.

< Koncept „SUBARU VIZIV EVOLUTION CONCEPT“ >

Subaru poprvé představí v Japonsku svůj koncepční vůz „SUBARU VIZIV EVOLUTION CONCEPT“, jenž naznačuje budoucí směřování značky Subaru, a to z designového i technologického pohledu. Jde o zdokonalenou formu konceptu crossoveru budoucí generace pojmenovaného „SUBARU VIZIV CONCEPT“, jenž se již představil na různých autosalonech, včetně letošního mezinárodního autosalonu v Ženevě.

SUBARU VIZIV EVOLUTION CONCEPT pohání jednotka, která je v úvahách automobilky Subaru ohledně budoucích pohonných ústrojí této značky. Jde o hybridní soustavu pohonu typu plug-in sestávající s přeplňovaného motoru 1,6 l „DIT“ s protiběžnými písty a přímým vstřikováním paliva, v kombinaci s převodovku Lineartronic (CVT) uzpůsobenou pro vyšší točivý moment, jedním elektromotorem vpředu a dvojicí elektromotorů na zadní nápravě. Subaru kromě toho představí svůj cíl budoucích bezpečnostních technologií v podobě pokrokového systému automatického řízení vozu.

SUBARU VIZIV EVOLUTION CONCEPT je zhmotněním budoucích vizí automobilky Subaru.

[Hlavní technické specifikace]

Celková délka x šířka x výška (mm): 4 320 x 1 900 x 1 510

Typ motoru: Přeplňovaný plochý motor 1,6 l „DIT“ s protiběžnými písty a
 přímým vstřikováním paliva
Typ převodovky: Lineartronic (bezestupňová převodovka)
Typ elektromotoru: Synchronní motor s vnitřním permanentním magnetem;
1 elektromotor vpředu, 2 elektromotory vzadu

Hnací ústrojí: Stálý pohon všech kol Symmetrical AWD (All-Wheel drive)
soustava pohonu typu Plug-in
Typ akumulátorů: Lithium-iontové (Li-Ion)
s nezávislými elektromotory na zadní nápravě + hybridní

< Koncept „SUBARU CROSS SPORT DESIGN CONCEPT“ >

„SUBARU CROSS SPORT DESIGN CONCEPT“ spojuje pojmy ‘sport’ a ‘užitné vlastnosti’ – tedy dvě
oblasti, které Subaru již po dlouhá léta piluje k dokonalosti.

Model se vyznačuje kompaktní karoserií s celkovou délkou jen 4 300 mm umožňující hbitou jízdu, ale
současně nabízející snadné nastupování, pohodlný interiér a velkorysý prostor pro zavazadla. „SUBARU
CROSS SPORT DESIGN CONCEPT“ zhmotňuje budoucí představy Subaru o trendech v kategorii
městských vozů SUV.

< Koncept „SUBARU CROSSOVER 7 CONCEPT“ >

Nováčkem v modelové řadě SUV značky Subaru je sedmimístný crossover. „SUBARU CROSSOVER 7
CONCEPT“ se vyznačuje kultivovaným městským vzhledem, nicméně jeho exteriér současně naznačuje
schopnosti skvěle se vypořádat i s nezpevněnými cestami. V interiéru zaujmou originální sedadla
čalouněná jemnou hnědou kůží, která v každém dospělém probudí touhu usednout a vydat se na cestu.
Elegantní a prostorný interiér vždy zajistí „potěšení z jízdy s pocitem bezpečí“.

[Hlavní technické specifikace]

Celková délka x šířka x výška (mm): 4 780 x 1 800 x 1 705
Typ motoru: Plochý motor 2,5 l s protiběžnými písty
Typ převodovky: Lineartronic (bezestupňová převodovka)