Hybridy od Subaru

U příležitosti uvedení nové generace vozu Legacy to prohlásil prezident společnosti Fuji Heavy Industries Ikuo Mori. Prozatím nebylo upřesněno, z jakého modelu bude systém Hybrid Synergy Drive použit, všeobecně se ale očekává instalace hybridního ústrojí z Toyoty Prius.

Přestože Subaru fakticky oznámilo práce na hybridním modelu až nyní, už dlouhá léta vyvíjí auta čistě na elektrický pohon, které pravidelně zdobí nejednu světovou autoshow. Posledním přírůstkem je plug-in verze u nás téměř neznámého vozu STELLA, o kterém jsme vás informovali zhruba před měsícem.

Toyota je v současné době částečným majitelem Subaru, neboť vlastní 16 procentní podíl ve společnosti Fuji Heavy Industries, která je mimo jiné mateřskou organizací právě automobilky se souhvězdím ve znaku.