Detail srazu - Dorovou stezkou - minisraz

Vážení přátelé,

Na sraz jsme se chystali s Dorem odpovědně. Proto jsme zorganizovali několik secvičných:

První secvičná dne  4.1.2010
Ve dvou autech (Doro a Rudolfo) jsme vyrazili na průzkum hor. Sněhu bylo málo (cca 30 cm prašan) takže jsme projeli skoro všechny trasy. Všechny trasy jsme projeli bez řetězů a oba na poměrně ojetých zimních pneumatikách.

Druhá secvičná 30.1.2010
Jsme se sešli tři auta (DORO, Romik a Rudolfo). Terén byl těžší - napadlo více sněhu (40 - 120 cm), ale byl to ještě prašánek. Takže Doro s novými pneumatikami (bez řetězů) prorážel cestu. Díky jeho mistrovství jsme nemuseli tak moc házet lopatami. Technickou porucha (zadní diferák) Dorova Forestra nám trochu zkazila radost z dosažených výsledků.

Ostrý sraz 6.2.2010
Bohužel marodka a nečekané události způsobily, že jsme se na místě srazu sešly jen dvě posádky (Dušan a Rudolfo) a k nám se přidal "navigátor" DORO. Bohužel jeho Forest ještě odpočívá v opravně a diferák není vyměněn. Dušan se ujal funkce pluhu a Doro jako navigátor jel s ním. Rudolfo dělal vyprošťovací vozidlo. Sněhu opět přibylo a bohužel se oteplilo, sněhokupy ztěžkly a již nebyly prašánek. Proto se cesta hůře prorážela a také jsme měli málo pomocných rukou k lopatám. Proto jsme vyjeli jen pod Dorovu louku a pak otočili a jeli na hřeben z druhé strany. V těžkém sněhu to byl docela masakr, ale přesto jsme dosáhli hřebenu. Dušanovi řetězy dvakrát strhly prahové lišty, naštěstí bez následů a škod. Po sundání řetězů jsme lišty nacvakli zpět. Vyjeli jsme pak nad Soláň a setkali se tam s Romikem a dali řeč. V hospůdce pod Čartákem jsme  si dali polívku a spokojeni vyrazili k domovu.

Rudolfo

GALERIE: www.subarufanclub.cz/images/srazy/2010-01-30-Secvicna-Doro/index.htm