Detail srazu - Za geografickým středem ČR

Letošní minisraz bude naučně poučný . Začátek srazu bude u elektrárny Chvaletice (v 80-tých letech zničila lesy v Orlických horách), další zastávka možná bude obora v Žehušicích, kde jsou bílí jeleni (možná se mi podaří domluvit exkurzi, kamarád známého tam dělá hajného), hrad Žleby, přehrada Pařížov (obdoba přehrady Les-Království a vedle je Sečská přehrada) a končili bychom v Číhošti, kde je vypočten geografický střed České republiky. Na mapě je na konci trochu esíčko, ale v té části bude menší off-road (placky by jely po asfaltu). Vyrůstal jsem asi 6 km od Číhoště (Dobrnice) a chtěl bych Vás trochu protáhnout po blátíčku . V Číhošti bychom navštívili určitě kostel, kde byl takzvaný "Číhošťský zázrak" následovaný STB čistkami a hlavně bychom hledali geografický střed České republiky. Pokud někdo navrhne po trase něco zajímavého, tak trasa se může trochu pozměnit , ale hlavní body bych chtěl navštívit. Trasa je zatím cca 96 km, pokud se pojedeme podívat i na Sečskou přehradu tak + 10 km. Klasicky by to byl výlet nejen pro celé rodiny, 98% trasy by byla po asfaltu (takže i placky jsou vítány), blátíčko a hliněné cesty objedou po asfaltu.
ZAČÁTEK BUDE V 9:30

Plán minisrazu
9:30 sraz ve Chvaleticích u elektrárny 50°1'49.290""N, 15°26'59.255""E (vzdálenější parkoviště) společné foto
10:00 odjezd
10:30 Žleby
procházka k zámku, přes park směr obora, kešky (má na starosti AndreaM)
11:30 bílí jeleni
12:00 dravci
13:00 jídlo v Hospůdce u Kosů ze Žlebech
14:00 odjezd směr Pařížov
14:30 Pařížov
procházka po přehradě, foto
15:30 odjezd
15:20 Seč - jen projedeme přes hráz a pojedeme na blinkací zatáčky
cca 17:30 Číhošť, geografický střed ČR
potom se rozjedeme po skupinách směr domov

Pokec bude hlavně ve Žlebech. Parkovné se bude platit určitě ve Žlebech, platí se vstup na dravce.

FÓRUM: www.subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=1908